Garwolin, dnia 17 marca 2013 r.

                                        Szanowni Państwo!

                                               Rodzice Uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 1

 

         Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1 w Garwolinie znajdują się w tym samym budynku i tworzą ten sam obwód szkolny. Czuję się więc w powinności przekazać Państwu poniższe informacje.

1. Plan naboru do klasy pierwszej, który przyjęła Rada Pedagogiczna Publicznego Gimnazjum nr 1 uwzględnia powstanie od 1 września br. oddziału sportowego oraz oddziału dwujęzycznego. Nabór do tych klas jest otwarty również dla uczniów spoza obwodu SP nr 1 i PG nr 1, a także dla uczniów spoza miasta Garwolin. W związku z tym wszyscy uczniowie mają równe szanse w dostaniu się do tych klas. Komisja rekrutacyjna uwzględniać będzie kolejność składanych podań.

2. Kryteria przyjęć uczniów zamieszkałych w obwodzie jak i poza obwodem szkoły zostały określone w Zasadach Rekrutacji PG nr 1. Natomiast warunki, na jakich będą przyjmowani uczniowie – również z obwodu SP nr 1 i PG nr 1, do klasy dwujęzycznej zostały zatwierdzone w Regulaminie Rekrutacji do Oddziałów Dwujęzycznych PG 1. Obydwa dokumenty zostały podane do wiadomości zainteresowanym i są dostępne na stronie internetowej naszej szkoły: www.jedynka-garwolin.pl w zakładkach: „Kandydaci” oraz „Oddziały Dwujęzyczne - rekrutacja”.

3. Podanie do Gimnazjum nr 1 należy składać na oryginalnym druku dostępnym na stronie szkoły. Wysłanie zgłoszenia drogą e-mailową jest jedynie rezerwacją miejsca w klasie I. Termin składania podań w sekretariacie szkoły został ustalony przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty od 2  do 25 kwietnia. Po tym terminie podania nie będą przyjmowane. Z uwagi na konieczność złożenia w Urzędzie Miasta Garwolin projektu organizacji Gimnazjum na nowy rok szkolny w terminie do 25 kwietnia – proszę o składanie podań w sekretariacie Gimnazjum nr 1 do 15 kwietnia br.

4. Kandydaci do oddziału dwujęzycznego – zgodnie z przepisami prawa oświatowego, będą zobowiązani do zdania testu kompetencji językowych, który w Gimnazjum nr 1 będzie miał miejsce w trzecim tygodniu maja br. Zakres programowy testu, jak też pozostałe informacje dotyczące oddziału dwujęzycznego są dostępne na naszej stronie. Zostały również podane w czasie Dnia Otwartego Gimnazjum nr 1 w dniu 14 marca br. Informacja o spotkaniu była przekazana Państwu w formie pisemnej przez Państwa dzieci – uczniów klas VI SP nr 1. W dalszym ciągu wszelkie informacje na temat rekrutacji można uzyskać w sekretariacie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Garwolinie.

 

Łączę wyrazy szacunku.

Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Garwolinie

Grzegorz Żołądek-Skupniewicz

Struktury

Galerie

Statystyki

Dzisiaj7197
Wczoraj21763
Tydzień28960
Miesiąc544274
Wszystkie14868075

Twoje IP 34.229.97.16

Kto jest Online

Guests : 299 guests online Members : No members online

Znajdź wideo

Copyright © 2015 Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Administrator - ks. Wojciech

Najlepiej naszą stronę przeglądać w przeglądarce - Mozilla Firefox oraz Google Chrome