sp1garwolin@poczta.onet.pl
25 682 33 71

Uczeń dla Ucznia
To wewnątrz szkolny wolontariat, który ma na celu  pomoc z wyjścia  z kryzysowej sytuacji spowodowanej ostatnim sprawdzianem, niezrozumiałą lekcją,trudnym zadaniem. W role pomocników wcielają się uczniowie naszego gimnazjum, którzy pełnią dyżury wg planu. Zapraszamy do skorzystania z ich pomocy.
 
Plan dyżurów:

Paweł Barej wtorek 15:25-16:10
Ala Kot piątek 13:30-14:30
Sylwia Krzyśpiak piątek 13:30-14:30
Karolina Saganek piątek 13:30-14:30
Kasia Zając piątek 12:50-13:30
Krzyś Soszka piątek 12:50-13:30
Weronika Bartkiewicz wtorek 15:25-16:10
Kinga Moch wtorek  15:25-16:10

 

 

Hospicjum to też życie, a gimnazjalista to też dobry człowiek. hospicjum11

Nie po raz pierwszy Gimnazjum nr 1 w Garwolinie udowodniło, że dzisiejsza polska młodzież ma otwarte serce i potrafi być dla innych.

W dniu 6 listopada uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze po raz kolejny pomagali w organizacji dorocznego charytatywnego koncertu na rzecz hospicjów prowadzonych przez Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej.

Chłopcy i dziewczęta z PG1 mięli też szczególną rolę na tej wyjątkowej imprezie w garwolińskim CSiK. Ubrani w charakterystyczne żółte koszulki z napisem „Hospicjum to też życie” zbierali dobrowolne ofiary na hospicjum zarówno przed jak i po koncercie. Koncert miał na celu nie tylko zbiórkę datków m.in. na działające w powiecie garwolińskim domowe hospicjum Empatia. Był też wspaniałą okazją do propagowania opieki paliatywnej, a także promocji jakże dzisiaj potrzebnego i cennego wolontariatu.

Na zakończenie wspaniałej części artystycznej uczniowie naszej szkoły odebrali od przedstawicieli stowarzyszenia wyrazy uznania i podziękowanie za poświęcony bezinteresownie czas dla potrzebujących. Dyplom wdzięczności dla młodzieży oraz opiekuna szkolnego wolontariatu – pani Marty Bilczewskiej odebrał z rąk prezesa OTOP pani Małgorzaty Szwed dyrektor naszego Gimnazjum.

Choć dowody wdzięczności są miłe, to jednak nie ze względu na nie poświęcamy swój czas dla innych. Dlatego też nie spoczywamy na laurach ale zabieramy się do dalszej pracy. I już w najbliższą niedzielę 18 listopada bierzemy udział w kolejnej akcji zbierania ofiar na rzecz hospicjum przy kościele MBCz w Garwolinie. Chętnych zapraszamy do pomocy, a wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o otwarte serca. Do zobaczenia!

  GALERIA ZDJĘĆ :)

Artykuł z Kuriera Garwolińskiego:

Zaśpiewali dla Hospicjum Domowego Empatia

Wczorajszy wieczór wielu mieszkańców powiatu spędziło z Otwockim Towarzystwem Opieki Paliatywnej. To właśnie ono wspólnie ze Szkołą Muzyczną I Stopnia zorganizowało koncert, podczas którego zbierane były pieniądze na rzecz Hospicjum Domowego Empatia.


- Cel koncertu to wsparcie finansowe Hospicjum Domowego Empatia działającego także na terenie powiatu garwolińskiego, ale również promocja wolontariatu i propagowanie idei opieki paliatywnej – informowała nas przed koncertem Angelika Wojtasiewicz z Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. Wczoraj spotkała się z wolontariuszami, młodymi wokalistami i z publicznością w ramach akcji „Gramy dla hospicjów”.

Podczas niemal godzinnego koncertu, w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie wraz z Aurelią Luśnią-Stankiewicz, publiczność z zapartym tchem słuchała zagranicznych i polskich utworów, a także kompozycji jednej z wokalistek. Przed gośćmi wystąpili: Magda Paciorek, Klaudia Kępka, Weronika Wardak, Ola Łapacz, Paulina Mikulska, Martyna Szczęch, Eliza Michalczyk, Ola Mitek, Kasia Zadrożna, Tomek Michalik oraz prowadząca występ Aurelia Luśnia-Stankiewicz. Nad oprawą muzyczną czuwał dyrektor szkoły Radosław Mitura.

Podczas występów wolontariusze kwestowali w murach Centrum Sportu i Kultury. Wczorajsze spotkanie było również okazją do podziękowania młodzieży za działalność wolontariacką. Dyplomy z rąk Małgorzaty Szwed, prezes Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, otrzymała nie tylko szkoła muzyczna, ale również te placówki oświatowe, na których wsparcie OTOP może zawsze liczyć. 

Podziękowania powędrowały do wolontariuszy z: Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Garwolinie, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wildze, Gimnazjum w Zespole Szkół nr 5 w Garwolinie, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej, Szkoły Podstawowej w Woli Władysławowskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Trąbkach. Prezes Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej podziękowała również indywidualnym osobom za wsparcie i pomoc.

- Cieszę się, że jest nas coraz więcej – powiedziała na zakończenie Małgorzata Szwed, do której słów dołączyła także Angelika Wojtasiewicz: - Cieszymy się, że razem z wami możemy spędzać te wzruszające chwile. Zawdzięczamy je szkole muzycznej. Piękne chwile, piękne utwory.

Autor: Monika Świetlińska

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.