sp1garwolin@poczta.onet.pl
25 682 33 71

 

 

Nazywam się Piotr Matusiak i jestem uczniem klasy VIII B. W roku szkolnym 2020/2021 zostałem stypendystą w ,,Mazowieckim programie stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka”. Program pozwala rozwijać umiejętności uczniów w zakresie szkolnych przedmiotów ogólnych, rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne tj. przyrodnicze, informatyczne, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości. Jest on przeznaczony jest dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz dla uczniów liceów ogólnokształcących, przy czym nie mniej niż 70% stypendystów stanowią uczniowie mieszkający na obszarach wiejskich lub na terenie miast średnich. Zostało przyznanych nie więcej niż 476 stypendiów. Aby spełnić wymogi formalne przyznania stypendium należy uzyskać średnią ocen z trzech dowolnie wybranych szkolnych przedmiotów ogólnych spełniających kompetencje kluczowe i uniwersalne, obliczone na podstawie ukończenia klasy/szkoły w roku szkolnym 2019/2020 na poziomie nie niższym niż 5.66. Stypendium przyznaje się uczniowi na okres 10 miesięcy. Łączna kwota projektu wynosi 2 782 410 zł.

Moim wyborem było doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz nauka języka programowania Java. Dzięki stypendium uczestniczyłem w kursie języka angielskiego w ,,British Council” prowadzonym przez native speakerów. Udoskonaliłem tam szczególnie umiejętność swobodnego mówienia oraz nauczyłem się wiele nowych słów i zasad gramatyki. W tym czasie poznawałem również podstawy kodowania w języku Java na kursie prowadzonym przez ,,Zakoduj Garwolin”.

Opiekunem mojego stypendium była Pani Joanna Skoroszewska, która bardzo pomogła mi  w zrealizowaniu tego projektu. Ponieważ interesuję się historią, na zakończenie przygotowałem prezentację po angielsku pt. ,,Bitwa o Anglię”. W języku Java napisałem również aplikację, która polega na odgadywaniu ukrytych wyrazów.

Serdecznie zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnych edycjach ,,Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka”.

Załączniki:
Pobierz plik (Prezentacja_JAVA_PM.pdf)Prezentacja_JAVA_PM.pdf[ ]639 kB2021-07-02 15:54
Pobierz plik (Prezentacja_Eng_PM.pdf)Prezentacja_Eng_PM.pdf[ ]1410 kB2021-07-02 15:54
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.