sp1garwolin@poczta.onet.pl
25 682 33 71

Wędrówki kajakowe wchodzą powoli do tradycji naszej szkoły. W dniu 11.09.2012 odbył się już po raz piąty spływ kajakowy  rzeką Wilgą. Pod opieką pana Piotra Dziwiszka i pani Jolanty Zając uczniowie klas III a, b i II b zmierzyli się z wodnym żywiołem i własnymi słabościami…

 

Po dotarciu busem na miejsce wodowania w Rębkowie męska część wyprawy wzięła na siebie obowiązek rozładowania sprzętu. Jako, że niektóre kajaki, zwłaszcza starszego typu ważą około 50 kg, nie była to praca lekka. Grupa podzielona na dwuosobowe załogi została przeszkolona i wyruszyła na spotkanie z przygodą.

Osobom, które nigdy nie płynęły kajakiem, początkowo trudność sprawiło sterowanie nim. Niektóre kajaki usilnie próbowały płynąć w poprzek rzeki!... Lecz w miarę upływu czasu  wszyscy opanowali technikę i nabrali wprawy.

Wbrew pozorom spływ kajakowy nie polega wyłącznie na wiosłowaniu – w związku z niskim stanem wody płytkie miejsca należy pokonywać ciągnąc kajak za linkę. Spływ utrudniają także wystające kamienie, przewrócone przez bobry i wichury drzewa. Jednak największą trudnością są ruiny młyna w miejscowości Stoczek, gdzie wysoki próg wodny wymusza przenoszenie kajaków na znaczną odległość i wdrapywanie się z nimi na wysoki brzeg. Nagrodą za wysiłek jest postój za młynem na piaszczystej i słonecznej plaży – gdzie nagle wszyscy odzyskują siły!

Po pokonaniu drugiego odcinka czeka nas obowiązek umycia, osuszenia i załadowania kajaków na samochód, a potem już tylko przyjemność: odpoczynek, grill i dzielenie się wrażeniami z całego dnia.

Chcesz obejrzeć galerię zdjęć? kliknij ---> TUTAJ!!!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.